Online Avukat

Online Avukat Nedir ?

Son yıllardaki büyük teknoloji akışından sonra, toplumun işleyişini çarpıcı biçimde değiştiren bir dizi değişiklik oldu. Bu teknolojik devrim, hizmetleri dijitalleştirerek, Online Avukat hizmetini destekleyerek hukuk sektörüne bile geldi.

Özellikle korona virüs salgınından kaynaklanan pandemi sürecinde bütün işlemler online olarak gerçekleşmeye başladı. Bu online işlemler hukuki danışmanlıktan sağlık kontrolüne kadar uzandı. Bu süreçte özellikle bireysel hukuki işlemleri sokağa çıkma yasakları kapsamında gerçekleştirmek mümkün değildi. Türkiye’de pandemi sürecinde Online Avukat hizmeti de bu sebeplerden dolayı yaygınlaşmaya başladı.

Geleneksel Avukattan Online Avukata

Teknolojinin hızlı bir şekilde hayatımıza girmesinin ardından yaşanan hukuki dönüşüm, müvekkillerin profesyonellerin hizmetlerini arama ve edinme şeklini etkilemiştir. Bu yeni teknoloji sayesinde yeni dijital araçlardan, interneti ve teknolojiyi çalışma araçları olarak kullanan müşterilere hizmetlerini sunan çevrimiçi bir avukat olan e-avukat figürü ortaya çıkmıştır. Bu, sağlanan profesyonel hizmetler için daha büyük bir etkileşimi ve daha geniş bir kapsamı mümkün kılmıştır

E-avukatlık, avukat ve müvekkil arasında yeni iletişim biçimleri sunarak iletişimde daha fazla hız ve aciliyet sunar. Ayrıca, profesyonellere ve bireylere yeni iş birliği modları, belge oluşturma ve sorun çözme olanağını daha hızlı sağlar.

Online Avukat ve Teknoloji

Online Avukat ve yeni iletişim kanalları sayesinde hukuk hizmetleri tüm kullanıcılar için daha erişilebilir hale geldi. E-avukatlık, müşterilere kişisel tavsiye vermenin yanı sıra, çevrimiçi özel sözleşmelerin tasarımı, avukatlara ücretsiz danışmanlık hizmeti verilmesi veya telefon görüşmelerinin takvimi gibi büyük bir potansiyel sunar. Sözleşmelerin oluşturulması çok basittir, kullanıcı birkaç basit soruyu yanıtlayarak birkaç dakika içinde yasal bir belge oluşturabilir. Online Hukuki Danışmanlık hizmeti basit bir dil ile oluşturulmuştur, bu yüzden hizmetten faydalanmak için yasal bilgi gerekli olmayacaktır.

Bu çevrimiçi sözleşmeler oluşturduktan sonra, müşteriler için güvenli bir web alanında saklanır, böylece kullanıcılar belgelerine istedikleri zaman erişebileceklerdir. Ayrıca avukatları ile etkileşime geçebilir ve süreçle ilgili her türlü detayı öğrenebilirsiniz.

Süreç Nasıl İşliyor ?

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.

Konuyu Seç

Avukata danışmak istediğin konuyu seçin.

Zamanı Belirle

Uygunluk durumuna göre tarih ve saati belirleyin.

Randevu Oluştur

Danışma randevunuzu oluşturun.

Görüşmeye Başla

Dilediğiniz akıllı cihazdan görüşmeye katılın.